
TAITTO (teema) - InDesign, taittomallit ja kirjastot
Oletusarvot ja kirjastot helpottavat julkaisujen rakentamista ja elementtien hyödyntämistä eri käyttökohteissa. Koulutuksessa opit miten muokata ja tallentaa käyttöön soveltuvat oletusarvot ja miten toteuttaa kirjastoja.
Kirjaston käyttö yhteisten elementtien hallinnassa on joustava ja nopea tapa hyödyntää sovittua. Työskentelytapa nopeuttaa versiointia ja poistaa virheellisen tiedoston käytön mahdollisuuden .
Pääteemat*
- Oletusarvojen muokkaaminen
- Taittomallien hyödyntäminen
- Tyylien hakeminen taitoista
- Kirjaston käyttö kuvissa, grafiikassa, tyyleissä ja väreissä
*Etäkoulutuksen opetus nauhoitetaan. Jotta pystyt sisäistämään uuden asian työtavaksi, saat käyttöoikeuden nauhoitukseen kuukauden ajaksi.
Toteutustakuu eli koulutus toteutetaan aina, jos siihen on yksikin ilmoittautunut.
Kiinnostuitko koulutuksesta?
Jos haluat lisätietoa aiheesta TAITTO (teema) - InDesign, taittomallit ja kirjastot, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan kouluttajalle.Kohderyhmä
Asiatalon teemakoulutukset on tarkoitettu ohjelmaa sujuvasti käyttävälle, joka haluaa omaksua lisää ohjelman tärkeitä ominaisuuksia.
Aikataulu
- 18.5. (ke) klo 9.30-12.30
Koulutuksen kesto on kolme tuntia.
Kouluttaja
Janne Nummela, asian mies
Janne Nummelalla on graafisesta viestinnästä yli 26 vuoden ja sen kouluttamisesta lähes 20 vuoden kokemus. Pisimmät Jannen vetämät koulutukset ovat audiovisuaalisen viestinnän 12 kk:n ammattitutkintoja, lyhimmät toteutukset tunnin mittaisia tietyn asian ongelmanratkaisuun keskittyneitä opastuksia.
Janne osaa vastata koulutuksen toteutuksessa sekä tilaajan tarpeisiin, että osallistujien vaihtelevaan osaamistasoon.
Kustannukset
190 euroa (235,60 sis.alv.)
Hintaan sisältyy etäkoulutuksen taltiointi (katseluaika 1kk)
Pyydä tarjous yrityskohtaisesta ratkaisusta.
Ota yhteyttä
Asiatalo sosiaalisessa mediassa
Asiatalo

Avoimet etäkoulutukset
Asiatalo kouluttaa viestinnän parhaat työtavat ja ohjelmat etäkoulutuksena suoraan työpisteelle toimitettuna. Asiatalolla on laaja tarjonta Adoben parhaita ammattiohjelmien koulutuksia avoimina etäkoulutuksena. Koulutukset ovat laadukas poikkileikkaus yleisimpien ammattiohjelmien perusosaamista ja ammattitaitoa syventäviä teemakoulutuksia. Voit unohtaa valmistautumiset, poissaoloviestit ja pitkät varaukset kalenteriin....
Yhteystiedot
Asiatalo
Viestintäseminaari ProCom-päivä
Haluatko kokea yhteisöllisyyttä ja inspiroivia puheenvuoroja? Viestintäseminaarissa 2.6. on aiheena brändit ja maine yhteiskunnallisissa muutoksissa.
Saadaksesi lisätietoa aiheesta TAITTO (teema) - InDesign, taittomallit ja kirjastot täytä seuraavat tiedot: