Valitse sivuston käyttötapa: Mobiili

5 keinoa saada verkkokauppa kannattamaan

Haaga-Helia
Yhteenveto
4 tuntia
193,50 EUR + alv 24 % (yht. 239,94 EUR)
21.11.2019 12:00
Haku päättyy: 7.11.2019
suomi
   
Helsinki
Avoin koulutus

5 keinoa saada verkkokauppa kannattamaan

Perustaisinko verkkokaupan?

Tee verkkokaupastasi entistä kannattavampi

Asiakkaiden ostaminen tapahtuu yhä enemmän digitaalisissa kanavissa. Erityisesti verkkokauppa on kasvanut viime vuosina merkittävästi. Haaga-Helian eComLab -ympäristö tarjoaa puitteet verkkokaupan kehittämiselle ainutlaatuisessa, innovatiivisessa sähköisen kaupankäynnin laboratoriossa. Tässä koulutuksessa keskitytään asiakaskokemuksen parantamiseen, myynnin kasvattamiseen ja verkkokauppojen kansainvälistymiseen.

Koulutuksen teemat

 • Verkkokauppa liiketoimintamallina ja jakelukanavana
 • Verkkokaupan perusta: kysyntä ja markkinat
 • Toiminnalliset ratkaisut ja asiakaspolut kaupassa
  • Kaupan rakenne
  • Tuoteinformaatio
  • Löytääkö asiakas haluamansa tuotteen vaivattomasti?
 • Verkkokaupan markkinointi ja globaalit markkinat
  • Markkinoinnin digi- ja muut välineet
  • Globaalit mahdollisuudet – globaali kilpailu

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta 5 keinoa saada verkkokauppa kannattamaan, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan kouluttajalle.

Kohderyhmä

Koulutus soveltuu joko verkkokaupan perustamista suunnitteleville tai jo verkkokauppaa pyörittäville. Koulutukseen osallistujaa voi mietityttää, miten verkkokaupasta saisi entistä kannattavamman. Koulutuksen näkökulma on innovatiivinen ja käytännönläheinen.

Koulutuspaikka

Haaga-Helia, Pasilan kampus, Ratapihantie 13

Kouluttaja

Marko Mäki. Marko on koulutukseltaan kauppatieteiden lisensiaatti. Osaamisalueina hänellä ovat markkinointi, palveluliiketoiminta sekä asiakaspalvelun kehittäminen. Hän on työskennellyt myös markkinatutkijana ja konsulttina.

Kustannukset

Koulutuksen hinta on 193,50 € (+ ALV 24% = 239,94 €). Hinta sisältää koulutuksen sekä koulutusmateriaalin ja iltapäiväkahvin.

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta 5 keinoa saada verkkokauppa kannattamaan? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Haaga-Helia

Haaga-Helia

Haaga-Helia ammattikorkeakoulu

Haaga-Helia ammattikorkeakoulu kouluttaa liike-elämän ja palveluelinkeinojen asiantuntijoita sekä tutkii ja kehittää näihin aloihin liittyvää osaamista ja toimintaa. Haaga-Helian koulutusaloja ovat liiketalous, tietotekniikka, hotelli-, ravintola- ja matkailuala, johdon assistenttityö, toimittajakoulutus, liikunta-ala sekä ammatillinen opettajankoulutus. Haaga-Helian Valmennus- ja konsultointipalvelut tukevat metropolialueen yrityksiä toiminnan...


Lue lisää kouluttajasta Haaga-Helia ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Haaga-Helia

Ratapihantie 13
00520 Helsinki

 Näytä puhelinnumero
www.haaga-helia.fi

Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,5)
Perustuu 107 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Yhteydenotto

Saadaksesi lisätietoa aiheesta 5 keinoa saada verkkokauppa kannattamaan täytä seuraavat tiedot: