Mahdollista onnistuminen moderneilla työvälineillä ja keinoilla (1/2 pv)

Ratekoulutus Oy
Yhteenveto
1 päivä
297 EUR + alv 24% (yht. 368,28 EUR)
8.6.2023
suomi
   
Lähiopetus
Helsinki
Koulutus

Mahdollista onnistuminen moderneilla työvälineillä ja keinoilla (1/2 pv)

Esihenkilö- ja valmentajavalmennus - sopii myös muille avainhenkilöille ja kokonaisille tiimeille!

Tämän hauskan ja tehokkaan iltapäivän jälkeen sinulla on repussasi lukuisia tuoreita työvälineitä.

Mahdollista onnistuminen yksin ja yhdessä!



Kouluttaja 




Mikko ”OJ” Ojanen (KTM, KM) on yritysvalmentaja, valinta-arkkitehti ja opettaja, ja hän on vaikuttavan valmentavan työotteen edelläkävijöitä Suomessa. Hänen perustamansa valmennus- ja muutosyritys Kaswu Oy tuplawarmistaa sovittujen tavoitteiden toteutumisen arjessa yhdessä asiakkaiden kanssa raikkaalla twistillä, perusasioita kunnioittaen.

Palautetta aiemmista valmennuksista:

– Kaswu Oy on vastannut esihenkilöidemme valmentavan työotteen kehittämisestä. Valmennustaitojen kehittyminen on näkynyt meillä myös monissa eri mittareissa; mm. asiakastyytyväisyydessä ja työtyytyväisyydessä. – Marko Rissanen, HR -johtaja, DNA OYJ

– Kaswun valmennuksessa treenataan yhdessä valmentamisen taitoja, joiden avulla mahdollistamme uuden ajan virkamiesten onnistumisen työssään paremmin. Yhteistyömme aikana opin valmentaja Mikko Ojaselta, että valinnoillamme (työ)elämässä on enemmän merkitystä kuin uskommekaan. Tämä oivallus muutti päivittäistä tekemistäni paljon.  – Sari Ala-Honkola, Training Manager, HAUS kehittämiskeskus Oy

– Olemme tehneet Kaswun ja Mikon kanssa vuosien saatossa useamman onnistuneen muutos- ja valmennusohjelman. Erityisesti hyvä asioiden konkretisointi ja tiivistäminen on toiminut, valmennusmenetelmät ovat osoittautuneet erittäin vaikuttaviksi, kiitos! Janne Kallionpää, Aluepäällikkö, Eltel Networks Oy

– Kaswu Oy:n Mikko Ojasen kanssa olemme kehittäneet esihenkilöidemme valmentamisen taitoja. Erityisen ilahtunut olen siitä, että valmennuksessa treenatut taidot ovat menneet osaksi päivittäisjohtamistamme. Uusi tekeminen näkyy myös tuloksissamme.  Timo Harju, Korvauspalvelun johtaja, If

– Kaswun valmennuksessa olemme vieneet kohtaamismallin asiakaspalvelumme asiakaskohtaamisiin. Mikko on valmennuksessaan onnistuneesti osallistanut koko tiimin ja valmennuksen vaikutus onkin näkynyt asiakastyytyväisyydessä NPS-luvun kasvuna.  Terhi Kurki-Reinekari, Asiakaspalvelupäällikkö, Asiakkuus ja yritysmyynti, St1 Oy



Huom! Katso myös:
Maksuton: Tuuppauksesta toimeen – kohti fiksumpia valintoja ja päätöksiä (1 h)
29.03.2023
Etäkoulutus



Kenelle
Oletko esihenkilö, valmentaja tai kouluttaja? Oletko avainhenkilö ja kehittäjä? Haluatko uusia ja raikkaita työvälineitä työsi ja koko tiimin tueksi?



Tämä valmennus tarjoaa tutkitusti toimivat modernit ratkaisut ihmisten johtamiseen, valmentamiseen ja koko tiimin yhteisiin onnistumisiin!



Aikataulu
12.15 Ilmoittautuminen ja lounas
- saat koulutustilassa Eventiumin nimilapun ennen lounasta
13.00 Tilaisuuden aloitus
14.30 Kahvitarjoilu
16.00 Tilaisuus päättyy
- pidämme tarvittaessa lyhyen tauon

Ohjelma

Tervetuloa valmennukseen – valmentajan esittäytyminen

Mahdollista onnistumiset!
Miten sinusta tulee moderni esihenkilö tai valmentaja?

Valmennatko vaikuttavasti?
- Keskeiset työvälineet työn ja koko tiimin tueksi

Tuuppauksesta toimeen!
- Miten voin tuuppauksen keinoilla johtaa itseä ja muita ihmisiä kohti tavoitteita?
- Keskeiset työvälineet onnistumisten tueksi

Tuplawarmista!
- Henkilökohtainen kehittymistavoite työn tueksi arkeen
Vapaata keskustelua ja tilaisuuden päätös



Covid-19 -tiedote
Toimimme vastuullisesti yhteistyössä koulutuspaikkojen ja yhteistyökumppaniemme kanssa. Noudatamme THL:n ja viranomaisten ohjeistuksia ja määräyksiä. Seuraamme tiiviisti tilannetta koskien lähikoulutuksia. Asiakkaidemme ja henkilökuntamme terveys on meille ensiarvoisen tärkeää. Tervetuloa koulutuksiin!



Koulutuspaikka:
Radisson Blu Royal Hotel, Runeberginkatu 2, 00100 Helsinki

Ajankohta: 
To 8.6.2023 klo 13.00–16.00 

HUOM. Early Bird – nopean ilmoittautujan etu:
– 100 euroa hinnasta pois, kun ilmoittaudut viimeistään 8.5.2023

Osallistumismaksu:
397 euroa / hlö (+ alv 24%). Hintaan sisältyy myös koulutuspäivän lounas ja kahvitarjoilut.

Ryhmäetuhinnat: 
samasta organisaatiosta kaksi osallistujaa: 357 euroa / hlö (+ alv 24%),
kolme tai useampi osallistujaa: 297 euroa / hlö (+ alv 24%)

Bonus:
Saat koulutuksesta todistuksen.

Myös tiimi- sekä yritys- ja organisaatiokohtaisena, pyydä tarjous!



Ilmoittautumisen peruutusehdot:
Peruutus on ilmoitettava viimeistään 14 päivää ennen koulutustilaisuuden alkua. Myöhemmin tehtävistä peruutuksista veloitetaan 50% koulutustilaisuuden hinnasta. Mikäli osallistumista ei peruuteta lainkaan, veloitetaan koko koulutustilaisuuden hinta. Esteen sattuessa koulutuspaikan voi luovuttaa toiselle samassa organisaatiossa työskentelevälle henkilölle.

Tutkinto / todistus


Koulutukseen osallistumisesta saa todistuksen.

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta Mahdollista onnistuminen moderneilla työvälineillä ja keinoilla (1/2 pv)? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Ratekoulutus Oy sosiaalisessa mediassa

Ratekoulutus Oy

Ratekoulutus – ajankohtaiset valmennukset sinun tarpeisiisi

Ratekoulutus on vuonna 2000 aloittanut suomalainen koulutusalan yritys, joka tarjoaa laadukkaita valmennuksia kohdennettuihin tarpeisiin. Valikoimissamme on sekä omia että yhteistyökumppaniemme kursseja, webinaareja ja verkkokoulutuksia. Tuhansia koulutuksia – Ratekoulutuksella on alallaan mittava kokemus Tarjoamme koulutusta eri toimialojen johdolle, esihenkilöille ja asiantuntijoille...


Lue lisää kouluttajasta Ratekoulutus Oy ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Ratekoulutus Oy

Haapaniemenkatu 16 C 413
00530 Helsinki


Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,6)
Perustuu 185 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Ota yhteyttä

Saadaksesi lisätietoa aiheesta Mahdollista onnistuminen moderneilla työvälineillä ja keinoilla (1/2 pv) täytä seuraavat tiedot: