Valitse sivuston käyttötapa: Mobiili

Etsitkö etäkoulutusta? Kokosimme verkko- ja etäkoulutukset tänne »

20743 – Upgrading Your Skills to MCSA: Windows Server 2016

Sulava
Yhteenveto
4 päivää
1 990 EUR + alv 24 % (yht. 2 467,60 EUR)
Kysy lisätietoa
   
Lähiopetus
Helsinki
Koulutus

Koulutuspaikka

Kaikki Sulavan koulutukset järjestetään toistaiseksi online-toteutuksina. Online-koulutusten oppimiskokemus on normaalin luokkakoulutuksen kaltainen eli näet ja kuulet kouluttajan, ja käytössäsi on sama koulutusmateriaali sekä harjoitusympäristö. Osallistujat saavat ohjeet miten koulutukseen voi osallistua sujuvasti esimerkiksi kotoa.

Vauhdilla kiitävä raitiovaunu Stockmannin edessä

20743 – Upgrading Your Skills to MCSA: Windows Server 2016

Tällä kurssilla tavoitteena on saada riittävät valmiudet Windows Server 2016 ominaisuuksien ja toiminnallisuuksien käyttöönottoihin ja ylläpitoon organisaatioympäristöissä.

Koulutuksen sisältö

Kurssin aikana käydään läpi muutokset mm. virtualisointi-, verkko-, storage-, etäyhteys- ja Active Directory -palveluiden osalta, sekä niihin liittyvät hallinta- ja vianselvitystyökalut. Kurssilla käydään läpi myös Windows Server 2019 versiossa tapahtuneet muutokset.

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta 20743 – Upgrading Your Skills to MCSA: Windows Server 2016, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan kouluttajalle.

Kohderyhmä

Koulutus on tarkoitettu ensisijaisesti kokeneille IT-ammattilaisille, joiden työtehtäviin kuuluu Windows Server ympäristöjen päivittäinen ylläpito ja hallinta ja ketkä haluavat päivittää tietonsa Windows Server 2016 tasolle. Lisäksi koulutus sopii IT-ammattilaisille, jotka haluavat suorittaa 70-743 sertifiointitestin.

Kurssille osallistujalla tulisi olla käytännön kokemus seuraavilta osa-alueilta:

  • Käyttö- ja ylläpitokokemusta aiemmista Windows työasema ja palvelinversioista
  • Perustiedot Active Directory Domain Services (AD DS) -palveluista
  • Perustiedot verkkotekniikoista (TCP/IP, DNS, DHCP)
  • Palvelinvirtualisointi
  • MCSA 2008/2012 sertifiointia vastaavat tiedot

Kouluttaja

Arto Roth

Vahvasti infrapuolelle suuntautuneena asiantuntijana Arto on ollut mukana monenkokoisissa ja -näköisissä organisaatioissa, niin ylläpitäjänä, toimittajana kuin myös tietohallinnon edustajana. Viimeiset kuusi vuotta Arto on toiminut koulutusrintamalla vastuualueenaan Windows Server-tuotteet ja viime vuosien aikana mukaan ovat tulleet myös Microsoftin pilvi- sekä hybridiratkaisut.

Kustannukset

1990.00 €+ ALV 24%

Sulava Facebookissa

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta 20743 – Upgrading Your Skills to MCSA: Windows Server 2016? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Sulava

Sulava – IT-koulutus, Microsoft, Sharepoint

Sulava Oy

Kaikki Sulavan koulutukset järjestetään toistaiseksi online-toteutuksina. Online-koulutusten oppimiskokemus on normaalin luokkakoulutuksen kaltainen eli näet ja kuulet kouluttajan, ja käytössäsi on sama koulutusmateriaali sekä harjoitusympäristö. Osallistujat saavat ohjeet miten koulutukseen voi osallistua sujuvasti esimerkiksi kotoa. Sulava Oy on Microsoftin virallinen koulutuskumppani. Kouluttajat ovat...


Lue lisää kouluttajasta Sulava ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Sulava

Vuorikatu 14 B, 3. kerros
00100 Helsinki

 Näytä puhelinnumero
www.sulava.com


Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,9)
Perustuu 25 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Yhteydenotto

Saadaksesi lisätietoa aiheesta 20743 – Upgrading Your Skills to MCSA: Windows Server 2016 täytä seuraavat tiedot:

Saatat olla kiinnostunut myös näistä: