Valitse sivuston käyttötapa: Mobiili

Webinaaripäivän 20.5. aiheina projektinhallinta, johtaminen ja coaching. Ilmoittaudu mukaan maksutta! 💻✨

20762 Developing SQL Databases

Sulava Oy
Yhteenveto
4 päivää
1 990 EUR (arvonlisäverotonta) (yht. 1 990 EUR)
suomi
Koulutus
Verkossa
Alkavat koulutukset
Verkossa
1 990 EUR
23.8.2021

Verkossa
1 990 EUR
25.10.2021
Vauhdilla kiitävä raitiovaunu Stockmannin edessä

20762 Developing SQL Databases

Tule tälle nelipäiväiselle kurssille saamaan tarvittava tieto ja taito SQL Server -tietokannan kehittämisestä!

Tällä kurssilla tutustutaan ”hands on” SQL Server 2016-tietokantapalvelimen periaatteisiin, suunnitteluun ja toteutukseen. Kurssilla opitaan suunnittelemaan ja luomaan tietokantarakenteita kuten tauluja, skeemoja, näkymiä ja indeksejä, ja tutustutaan näiden edistyneempiin ominaisuuksiin ja optimointiin. Tietokantojen toiminnallisuutta laajennetaan ohjelmallisesti proseduureilla, funktioilla ja triggereillä. Kurssilla opitaan käsittelemään spatiaalista ja XML-muotoista dataa sekä tietokantaan tallennettuja tiedostoja ja dokumentteja.

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta 20762 Developing SQL Databases, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan kouluttajalle.

Sulava Facebookissa

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta 20762 Developing SQL Databases? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Sulava Oy

Sulava Oy

Kaikki koulutukset toistaiseksi online-toteutuksina! Vallitsevan koronatilanteen takia Sulava Oy järjestää kaikki luokkamuotoiset koulutukset toistaiseksi vain online-toteutuksina. Online-oppimiskokemus on normaalin luokkakoulutuksen kaltainen eli näet ja kuulet kouluttajan, ja käytössäsi on sama koulutusmateriaali sekä harjoitusympäristö. Osallistujat saavat viimeistään viikkoa ennen koulutusta sähköpostitse...


Lue lisää kouluttajasta Sulava Oy ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Sulava Oy

Vuorikatu 14 B, 3. kerros
00100 Helsinki

 Näytä puhelinnumero
sulava.com


Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,8)
Perustuu 35 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Ota yhteyttä

Saadaksesi lisätietoa aiheesta 20762 Developing SQL Databases täytä seuraavat tiedot: