Express – somejulkaisut

Asiatalo
Yhteenveto
6 tuntia
390 EUR + alv 24%
Koulutus
Verkossa

Alkavat koulutukset
Verkossa
sopimuksen mukaan

Verkossa
390 EUR
1. ja 2.2. (to ja pe) klo 12.30-15.30

Verkossa
390 EUR
21. ja 23.3. (ti ja to) klo 12.30-15.30

Verkossa
390 EUR
8. ja 10.5. (ma ja ke) klo 9-12
Asiatalon Adobe Sparkin etäkoulutuksen esittelykuva.

Express – somejulkaisut

Kirjoita teksti, valitse kuva ja lisää halutessasi liike. Julkaise heti. Hektisessa julkaisurytmissä on tärkeää, että käytettävä ohjelma toimii mobiilisti ja koneella, on helppokäyttöinen mutta silti monipuolinen.  

Opit koulutuksessa toteuttamaan julkkaisuja eri some-alustoille muokkaamalla valmiita mallipohjia. Saat myös hyvät tiedot oman Brändi-ilmeen rakentamisesta ja jakamisesta Adobe Creative Cloud Expressillä.

Videot, joilla on lyhyitä videoleikkeitä ja tekstianimaatioita herättävät huomiota. Koulutuksessa katsotaan, miten niitä luodaan Adobe CC Express videolla

Toteutus työasemalla (selainpohjainen Spark). Koulutuksessa esitellään myös mobiiliversio (iOS).

Pääteemat

  • Julkaisun valinta ja koon muuttaminen
  • Grafiikan, kuvien ja tekstin lisääminen
  • Kirjastojen käyttö
  • Brändin lisääminen ja brändimallien lisääminen
  • Videoanimaation toteutus, videoleikkeiden lisääminen
  • Materiaalin tallentaminen ulos ohjelmasta

*Etäkoulutuksen opetus nauhoitetaan. Jotta pystyt sisäistämään uuden asian työtavaksi, saat käyttöoikeuden nauhoituksiin kuukauden ajaksi.

TALLENTEET:voit kerrata opittua etäkoulutuksen tallenteista kolmen kuukauden ajan.

TOTEUTUSTAKUU: koulutus toteutetaan aina, jos siihen on yksikin ilmoittautunut.

Kohderyhmä

Asiatalon perusosaamisen koulutukset on tarkoitettu kaikille, jotka haluavat omaksua ohjelmiston oikeat työtavat. 

Koulutuspaikka

Asiatalo on etäkoulutustalo

Asiatalon koulutuksiin voit osallistua missä ikinä oletkin. Riittää kun käytössäsi on hyvä internet-yhteys ja koulutuksessa käytettävä ohjelma.

Toteutus

Kaikki Asiatalon järjestämät koulutukset toteutetaan Zoom-sovelluksella. Etäkoulutukseen voi osallistua selaimella tai zoom-asiakasohjelmalla.

Etäkoulutuksen tallennus

Asiatalon etäkoulutukset tallennetaan. Tallennukseen käytetään erillistä ohjelmaa.

Videolista

Etäkoulutusten tallenteet jaetaan videolinkkeinä. Videoita ylläpidetään Vimeon videopalvelussa.

Kouluttaja

Janne Nummela, asian mies

Janne Nummela on tehnyt graafista viestintää vuodesta 1996. Ensimmäisen viestinnän koulutuksen Janne opetti vuonna 2000. Etänä asian mies on kouluttanut vuodesta 2006.

Pisimmät Jannen vetämät koulutukset ovat audiovisuaalisen viestinnän 16 kk:n ammattitutkintoja, lyhimmät 30 minuutin opastuksia tietyn työtavan uusista mahdollisuuksista. 

Monipuolinen kouluttajakokemus takaa, että Janne osaa sekä vastata tilaajan tarpeisiin että mukautua osallistujien vaihtelevaan osaamistasoon.

Kustannukset

HInta 390€ + alv.

Hintaan sisältyy etäkoulutusten taltiointi (katseluaika 3kk)

Kesto: 2 etäkoulutusta x 3 tuntia (6 h.)

Pyydä tarjous yrityskohtaisesta ratkaisusta.

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta Express – somejulkaisut? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Asiatalo sosiaalisessa mediassa

Asiatalo

Asiatalo on etäkoulutustalo Asiatalon koulutuksiin voit osallistua missä ikinä oletkin. Riittää kun käytössäsi on hyvä internet-yhteys ja koulutuksessa käytettävä ohjelma. Avoimet etäkoulutukset Asiatalolla on laaja tarjonta Adoben parhaita ammattiohjelmien koulutuksia avoimina etäkoulutuksena. Yrityskoulutukset Teille kohdennettu etäopetus on täsmällinen ja aikataulutehokas...


Lue lisää kouluttajasta Asiatalo ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Asiatalo

Turku

 Näytä puhelinnumero

Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,7)
Perustuu 39 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Ota yhteyttä

Saadaksesi lisätietoa aiheesta Express – somejulkaisut täytä seuraavat tiedot: