Premiere Rush – helppo videojulkaisu

Usein video julkaistaan siellä missä ollaan. Tällöin monialustainen, verkkoon projektin tallentava videoeditori on erinomainen työkalu.
Omaksut Premiere Rushin näppärän käyttöliittymän ja voit aloittaa videoiden julkaisun. Premiere Rush tarjoaa hyvät ominaisuudet rakentaa ja toteuttaa laadukas video nopeasti ja helposti.
Ohjelmiston ominaisuudet riittävät useimpiin käyttötarkoituksin. Rushilla tehdyt videot toimivat erinomaisesti verkkosivuilla ja sosiaalisessa mediassa. Leikkeiden siirtymät ja erilaiset tehosteet mahdollistavat viimeistellyn ja näyttävän videon.
Toteutus työasemalla (työasemasovellus). Koulutuksessa esitellään myös ohjelman mobiiliversio (iOS).
Pääteemat*
- Projektin aloittaminen ja videoklippien lisääminen a) verkosta b) työasemalta
- Videoklippien leikkaaminen ja yhdistäminen, leikkausten siirrot
- Ääniraidan editointi, ääniraidan lisääminen
- Videon sävysäätö, presetit
- Tekstiplanssien lisäämien, graafisten siirtymien lataaminen ja käyttö
- Videon julkaisu
TALLENTEET:voit kerrata opittua etäkoulutuksen tallenteista kolmen kuukauden ajan.
TOTEUTUSTAKUU: koulutus toteutetaan aina, jos siihen on yksikin ilmoittautunut.
Kiinnostuitko koulutuksesta?
Jos haluat lisätietoa aiheesta Premiere Rush – helppo videojulkaisu, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan koulutuksen järjestäjälle.Seuraavat toteutukset
Kohderyhmä
Asiatalon koulutukset on tarkoitettu kaikille, jotka haluavat omaksua ohjelmiston oikeat työtavat.
Aikataulu
Kesto: 2 etäkoulutusta x 3 tuntia (6 h.)
22.11. ja 24.11. klo 13–16
Koulutuspaikka
Asiatalo on etäkoulutustalo
Asiatalon koulutuksiin voit osallistua missä ikinä oletkin. Riittää kun käytössäsi on hyvä internet-yhteys ja koulutuksessa käytettävä ohjelma.
Toteutus
Kaikki Asiatalon järjestämät koulutukset toteutetaan Zoom-sovelluksella. Etäkoulutukseen voi osallistua selaimella tai zoom-asiakasohjelmalla.
Etäkoulutuksen tallennus
Asiatalon etäkoulutukset tallennetaan. Tallennukseen käytetään erillistä ohjelmaa.
Videolista
Etäkoulutusten tallenteet jaetaan videolinkkeinä. Videoita ylläpidetään Vimeon videopalvelussa.
Kouluttaja
Janne Nummela, asian mies
Janne Nummela on tehnyt graafista viestintää vuodesta 1996. Ensimmäisen viestinnän koulutuksen Janne opetti vuonna 2000. Etänä asian mies on kouluttanut vuodesta 2006.
Pisimmät Jannen vetämät koulutukset ovat audiovisuaalisen viestinnän 16 kk:n ammattitutkintoja, lyhimmät 30 minuutin opastuksia tietyn työtavan uusista mahdollisuuksista.
Monipuolinen kouluttajakokemus takaa, että Janne osaa sekä vastata tilaajan tarpeisiin että mukautua osallistujien vaihtelevaan osaamistasoon.
Kustannukset
Hinta 390€ (482,60€ sis. alv)
Hintaan sisältyy etäkoulutusten taltioinnit (katseluaika 3kk).
Kesto: 2 etäkoulutusta x 3 tuntia (6 h.)
Asiatalo sosiaalisessa mediassa
Ota yhteyttä
Asiatalo on etäkoulutustalo Asiatalon koulutuksiin voit osallistua missä ikinä oletkin. Riittää kun käytössäsi on hyvä internet-yhteys ja koulutuksessa käytettävä ohjelma. Avoimet etäkoulutukset Asiatalolla on laaja tarjonta Adoben parhaita ammattiohjelmien koulutuksia avoimina etäkoulutuksena. Yrityskoulutukset Teille kohdennettu etäopetus on täsmällinen ja aikataulutehokas...
Lue lisää kouluttajasta Asiatalo ja katso koulutustarjonta täältä