Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely

Corellia Helsinki Oy
Yhteenveto
1 päivä
990 EUR + alv 24% (yht. 1 227,60 EUR)
Sopimuksen mukaan
   
Tilauskoulutus
Helsinki, Useita paikkakuntia
Koulutus
Corellia

Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely

Ääni tuo videoon taikaa ja vaikuttavuutta! Videossa äänellä on tärkeä merkitys siinä kuin kuvallakin; usein se on jopa kuvaa tärkeämpi. Paitaa vasten rahiseva mikrofoni, tuulen aiheuttama kumina tai häiritsevä taustahäly voi pilata haastattelun käyttökelvottomaksi. Hyvä ääni puolestaan voi pelastaa huonomminkin kuvatun videon.

Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely -kurssilla saat vankan pohjan videon onnistuneeseen äänitykseen ja äänen jälkikäsittelyyn ja opit ymmärtämään äänen ratkaisevan merkityksen toimivan ja vaikuttavan videon kokonaisuudessa. Kurssin aikana käydään läpi mm. äänitystilanteen ja ympäristön vaikutus ja häiritsevien äänten vähentäminen kuvaustilanteessa, erityyppiset äänet ja niiden äänittäminen, äänen monitorointi sekä erilaiset mikrofonit ja tallentimet.

Kurssilla käsitellään myös äänimiksauksen ja äänen muokkauksen eri työvaiheita ja menetelmiä Adobe Premiere Pro ja Audition–ohjelmilla.

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan koulutuksen järjestäjälle.

Kohderyhmä

Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely -kurssi sopii kaikille työssään videota tuottaville henkilöille, esimerkiksi markkinoinnin ja viestinnän ammattilaisille, valokuvaajille, sosiaalisen median sisällöntuottajille tai muille, jotka haluavat oppia äänityksen ja äänen jälkikäsittelyn perusteet.

Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely -kurssi on äänityksen ja äänenkäsittelyn peruskurssi. Osallistumiseen ei vaadita aikaisempaa äänenkäsittelykokemusta, normaali tietokoneen käyttötaito riittää.

Kouluttaja

Otso Pakarinen. Pitkän linjan ammattilainen jolla on runsas kokemus mm. tv-mainosten tekijänä.

Tita Jänkälä. Tita on yli 20 vuotta alalla toiminut ohjaaja-leikkaaja, jolla on myös vankka pedagoginen koulutus.

Kustannukset

Koulutuksen hinta 990 € + alv.

Corellia Helsinki Oy

Kaikki Adobe-monimediaosaaminen sekä Microsoft-teknologioiden koulutukset samasta osoitteesta

Corellia on julkaisu-, viestintä-,   ja markkinointityötä tekevien sekä ICT-asiantuntijoiden ja raportoinnin ammattilaisten koulutus-, konsultointi- ja avunantokumppani. Corellia on Microsoftin kultakumppani ja Adoben sertifioima koulutuskumppani, jonka lisäksi Corellia auttaa asiakkaita WordPressin, web-suunnittelun ja tekniikoiden, videon ja animaation, digimarkkinoinnin sekä viimeisimpänä verkkopalveluiden...


Lue lisää kouluttajasta Corellia Helsinki Oy ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteydenottopyyntö

Haluatko tietää lisää koulutuksesta Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Yhteystiedot : Corellia Helsinki Oy

Corellia Helsinki Oy

Vuorikatu 20 A
00100 Helsinki

 Näytä puhelinnumero
corellia.fi

Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,7)
Perustuu 427 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Ota yhteyttä

Saadaksesi lisätietoa aiheesta Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely täytä seuraavat tiedot: