Valitse sivuston käyttötapa: Mobiili

Etsitkö etäkoulutusta? Kokosimme verkko- ja etäkoulutukset tänne »

20768 Developing SQL Data Models

Sulava
Yhteenveto
2 päivää
1 390 EUR + alv 24 % (yht. 1 723,60 EUR)
22.9.2020
   
Lähiopetus
Helsinki
Koulutus

Koulutuspaikka

Kaikki Sulavan koulutukset järjestetään toistaiseksi online-toteutuksina. Online-koulutusten oppimiskokemus on normaalin luokkakoulutuksen kaltainen eli näet ja kuulet kouluttajan, ja käytössäsi on sama koulutusmateriaali sekä harjoitusympäristö. Osallistujat saavat ohjeet miten koulutukseen voi osallistua sujuvasti esimerkiksi kotoa.

Vauhdilla kiitävä raitiovaunu Stockmannin edessä

20768 Developing SQL Data Models

Tule tälle kaksipäiväiselle kurssille oppimaan raportointitietomallien suunnittelua huipputason kouluttajan avulla!

Kurssi on tarkoitettu raportointia suunnitteleville henkilöille. Kurssi ei keskity niinkään itse raportointiin eli tiedon visualisointiin, vaan ympäristön luomiseen, josta raportointia voidaan tehokkaasti tehdä. Kurssia voikin pitää SQL Server Analytics Service (SSAS) -kurssina.

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta 20768 Developing SQL Data Models, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan kouluttajalle.

Kohderyhmä

Kurssi on tarkoitettu raportointia suunnitteleville henkilöille. Kurssi ei keskity niinkään itse raportointiin eli tiedon visualisointiin, vaan ympäristön luomiseen, josta raportointia voidaan tehokkaasti tehdä. Kurssia voikin pitää SQL Server Analytics Service (SSAS) -kurssina.

Esitietovaatimukset

Kurssille osallistuvalla tulisi olla perusteet Windows-käyttöjärjestelmästä sekä työskentelykokemusta Transact-SQL:n ja relaatiotietokantojen parissa sekä ymmärrys tietokantojen suunnitteluperusteista ja tietovarastoista.

Kouluttaja

Antti Kontiainen

Antti on kokenut konsultti ja kouluttaja, joka on saanut paljon positiivista palautetta kyvystään esittää vaikeat tekniset asiat ymmärrettävästi ilman erikoista ammattisanastoa. Office 365:n ja SharePointin lukuisien mahdollisuuksien hyödyntämisestä hänellä on vahva kokemuspohja. Antin pysyviä lempiaiheita ovat out-of-box –toimintojen hyödyntäminen sekä käyttäjien kouluttaminen ja käyttötapojen omaksuminen räätälöinnin sijaan.

Kustannukset

1390.00 €+ ALV 24%

Sulava Facebookissa

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta 20768 Developing SQL Data Models? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Sulava

Sulava – IT-koulutus, Microsoft, Sharepoint

Sulava Oy

Kaikki Sulavan koulutukset järjestetään toistaiseksi online-toteutuksina. Online-koulutusten oppimiskokemus on normaalin luokkakoulutuksen kaltainen eli näet ja kuulet kouluttajan, ja käytössäsi on sama koulutusmateriaali sekä harjoitusympäristö. Osallistujat saavat ohjeet miten koulutukseen voi osallistua sujuvasti esimerkiksi kotoa. Sulava Oy on Microsoftin virallinen koulutuskumppani. Kouluttajat ovat...


Lue lisää kouluttajasta Sulava ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Sulava

Vuorikatu 14 B, 3. kerros
00100 Helsinki

 Näytä puhelinnumero
www.sulava.com


Arvioinnit
Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.

Arvioinnit kouluttajasta
(4,9)
Perustuu 25 arviointiin
Näytä kouluttajan kaikki arvioinnit
Yhteydenotto

Saadaksesi lisätietoa aiheesta 20768 Developing SQL Data Models täytä seuraavat tiedot:

Saatat olla kiinnostunut myös näistä: