Valitse sivuston käyttötapa: Mobiili

81. Työsuojelupäällikkökurssi TSPK®, Tampere

Työterveyslaitos
Yhteenveto
13 lähiopetuspäivää
14.9.2021 08.30
suomi
   
Lähiopetus
Tampere
Koulutus

81. Työsuojelupäällikkökurssi TSPK®, Tampere

Koulutuksen tavoitteena on muodostaa kokonaisvaltainen näkemys työsuojelusta, sen liittymisestä organisaation muuhun toimintaan ja kehittämiseen. Koulutus valmentaa toimimaan työnantajaa edustavana työsuojelupäällikkönä työpaikalla.

Koulutuksen suoritettuaan osallistuja
• pystyy arvioimaan työolojen terveellisyyttä ja turvallisuutta sekä erilaisia riskitekijöitä
• osaa hyödyntää niin teknisiä, menetelmällisiä kuin organisatorisia keinoja työolojen parantamiseksi
• kykenee asiantuntijana kehittämään terveellisen, turvallisen ja työhyvinvointia tukevan työn edellytyksiä, organisoimaan työpaikan järjestelmällistä yhteistoimintaa ja yhteistyötä työterveyshuollon kanssa sekä parantamaan työsuojelun vaikuttavuutta.

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta 81. Työsuojelupäällikkökurssi TSPK®, Tampere, klikkaa alta ja täytä yhteydenottolomake. Kysymyksesi lähetetään suoraan kouluttajalle.

Koulutuksen sisältö

Koulutuksen laajuus on 250 tuntia. Se jakaantuu työsuojelun yleisiin sisältöalueisiin sekä osallistujan henkilökohtaisen oppimisen ja ammatissa kehittymisen prosessiin, johon sisältyy myös henkilökohtainen kehittämistyö.

Kohderyhmä

Koulutus on tarkoitettu ensisijaisesti pää- ja sivutoimisille työsuojelupäälliköille. Se soveltuu myös muille työnantajan edustajille (johtajat, päälliköt), päätoimisille työsuojeluvaltuutetuille, asiantuntijoille ja viranomaisille.

Koulutuspaikka

Työterveyslaitos
Kalevantie 2 (Technopolis Yliopistonrinne)
33100
Tampere

Kustannukset

4400,00 EUR + alv 24%
Osallistumismaksu sisältää opetuksen, koulutusmateriaalin sekä ohjelmassa mainitut lounaat ja kahvitarjoilut.

Ilmoittautuminen suljetaan jo aiemmin, mikäli koulutuspaikat tulevat täyteen.

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta 81. Työsuojelupäällikkökurssi TSPK®, Tampere? Täytä yhteystietosi, niin koulutuksen järjestäjä ottaa sinuun yhteyttä.

Työterveyslaitos

Työterveyslaitos – Hyvinvointia työstä

Työterveyslaitos on työhyvinvoinnin asiantuntija, joka tutkii, palvelee ja kouluttaa. Työterveyslaitoksen visio on, että työstä syntyy hyvinvointia työpaikoille, yksilöille ja koko yhteiskunnalle. Työterveyslaitos edistää työterveyttä eli työyhteisöjen ja yksilöiden kyvykkyyttä ja mahdollisuuksia toimia muuttuvan työelämän erilaisissa tilanteissa sekä pyrkii siihen, että...


Lue lisää kouluttajasta Työterveyslaitos ja katso koulutustarjonta täältä

Yhteystiedot

Työterveyslaitos

Topeliuksenkatu 41
00250 Helsinki

 Näytä puhelinnumero
www.ttl.fi


Arvioinnit
Arvioi tämä koulutus ensimmäisenä.
Ota yhteyttä

Saadaksesi lisätietoa aiheesta 81. Työsuojelupäällikkökurssi TSPK®, Tampere täytä seuraavat tiedot:

Saatat olla kiinnostunut myös näistä: